Живот
12. March 2016 - 10:38

Познатата актерка во болница - доживеа срцев удар

Мирослава Мира Ступица, прочуената српска глумица, доживеа срцев удар. По веста која го потресе регионот за смртта на Драган Николиќ, оваа вест исто така ги шокираше фановите.

Актерката во август го прослави 92-от роденден.

Мира моментално е во болница каде лекарите даваат се од себе.