Македонија
24. јуни 2024 - 12:38

Прегазен 80 годишен пензионер во Битола

Повозрасно лице биле прегазено во прилепско, информираат од Битолската полиција.

-На 23.06.2024 во 17.20 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Тополчани, прилепско, патничко моторно возило „мазда” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ч.(26) од с.Тополчани, удрило во Р.В.(80) од с. Тополчани, стои во дневниот билтен на МВР.

На Р.В. во Градската болница во Прилеп и биле констатирани тешки телесни повреди.