Македонија
7. July 2015 - 15:45

Прегазен велосипедист на пешачки премин во Ново Лисиче

Автомобил удри велосипедист попладнево на булеварот АСНОМ во скопската населба Ново Лисиче. Момчето поминувало на пешачки премин, а автомобилот кој го удрил, поради неприлагодената брзина не можел да запре. Набргу пристигнала и Брза помош која го хоспитализирала повредениот.