Македонија
30. March 2022 - 14:59

Приведен крадец од Битола, баран со потерница за затворска казна од една ипол година

Денеска (30.03.2022) во Битола, полициски службеници од Полициска станица Битола го лишиле од слобода Ј.Т.(34) од Битола, кој бил баран со потерница од Основен суд Битола за издржување казна затвор во траење од една година и шест месеци за извршени тешки кражби на подрачјето на Битола по член 236 од Кривичниот законик.

Ј.Т. бил спроведен во Казнено - поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.