Македонија
12. August 2018 - 12:12

Пронајдена штитетничката од СОС Детско село која исчезна завчера

Вчера во 12:30 часот во Полициската станица Аеродром, М.М. (51) од Свети Николе (старател) пријавила дека на истиот ден во 12:20 часот на улицата „Руди Чаевац“ го пронашла 15-годишното девојче-штитеник на СОС Детско Село.

Девојчето  беше пријавено за исчезнато истиот ден во 3:45 часот.