Живот
21. September 2023 - 13:38

Пронајдено младенче лав на патот во Суботица

Младенче лав е пронајдено утрово во Суботица на патот Чантавир, потврдија за Танјуг во СВР Суботица.

Полицијата работи на утврдување на сите околности на овој настан, односно како лавот стигнал до Суботица.

Лавот е однесен во зоолошката градина во Палиќ.