Спорт плус
20. September 2020 - 19:56

Прва победа за Иџе во ТЦР шампионатот во Италија

Македонската рели ѕвезда , Игор Стефановски Иџе ја забележа првата победа во Италијанскиот ТЦР Шампионат откако триумфираше на патеката Валелунга со свбојот Хјундаи И30. 
Претходно Иџе го освои второто место во Имола но денеска доминираше пред Џардели и Гвидети кои настапуваат со Хонда Сивик.  Во генералниот пласман македонскиот автомобилист се искачи на 10-тото место со уште две трки до крајот.