Loading Video...
Свет
1. March 2018 - 18:46

Путин – Русија има непобедливо оуржје

Русија има нова интерконтинентална балистичка ракета која е непобедлива се пофали Путин.Во традиционалното обраќање до нацијата, рускиот лидер потенцираше дека ракетата има неограчнин опсег и може да продре во секој  антиракетен систем.  Путин се пофали  и со нуклеарно подводно беспилотно летало. Во говорот имаше и  ветувања за подобрување на животниот стандард за сите граѓани , но и желба Русија да се најде меѓу топ петте најголеми економии во светот. Денешното обраќање на Путин воедно е и неговиот главен говор за претседателските избори закажани за 18 март. Се очеква тој да обезбеди четври мандат како претседател на Русија.