Џет-Сет
4. May 2017 - 20:37

Радост во семејството: Се породи популарната ѕвезда на Гранд

Атрактивната пејачка на Гранд Јелена Гербец се породи утрово и на свет донесе живо и здраво девојче. Сопругот на Јелена Владан Ѓорѓевиќ радосната вест ја сподели со пријателите на социјалната мрежа Фејсбук, а притоа откри и као ќе му се вика ќерката.

-Ми раскажуваа, не верував. Неописливо чувство! Утрово станав татко во 09.10 часот. Се роди Софија Ѓорѓевиќ, жива да си ќерка на тато! А на тебе, жено мила, секоја чест на се, горд сум и те сакам најмногу на светот, напиша Владан.