Фудбал
31. October 2020 - 19:50

Реал блесна против Хуеска

Во натпревар од шпанското првенство Реал Мадрид убедливо со 4-1 ја совлада Хуеска  и сега е лидер со 16 бодови. Дуелот го обележа повратникот Еден Азар кој постигна прекрасен гол а во листата на стрелците се запишаа уште Бензема со два гола и Валверде. Почесниот гол за Уеска го постигна Фереиро во 74.минта
Серхио Рамос против Хуеска го одигра 500-тиот меч во Ла лига.