Фудбал
10. July 2020 - 10:41

Ребиќ се поблиску до постојан договор со Милан

 Напаѓачот на Милан, Анте Ребиќ, кој е изнајмен од Ајнтрахт Франкфурт, може да потпише постојан договор, пренесува „Тутомеркатовеб“.

Според изворот, клубот од Милано веќе се сретнал со агентот на 26-годишниот Хрват Фали Рамадани за да разговараат за договорот. Ќе се водат разговори и со агентот во врска со трансферот на напаѓачот Лука Јовиќ од Реал Мадрид.

Оваа сезона, Ребиќ забележа 20 одиграни натпревари во Серија „А“, во кои постигна 10 гола.