Македонија
21. јуни 2018 - 11:01

Родителите ги оставиле сами: Детали за пожарот во Велес во кој загинаа три дечиња

Вчера околу 16:15 часот било пријавено дека на ул.„Даре Џамбаз“ во Велес, во куќата сопственост на Н.Д. (45) настанал пожар. 

Додека Н.Д. и неговата сопруга М.А. (37) биле отсутни, настанал пожар во просторијата при што настрадале три деца на возраст од четири, две и една година.

Од страна на Територијалната противпожарна единица Велес пожарот бил изгаснат.

СВР Велес и јавен обвинител работат на расчистување на случајот.