Македонија
20. August 2017 - 20:07

Се преврте автобус кај Велес, има најмалку 15 повредени!

Автобус со скопски таблички вечерва излетал надвор од коловозт на автопатот Скопје - Велес. Во тек е излекување на повредените патници. 

- Околу 19 часот на автопатот Скопје - Велес, во близина на зимскиот пункт Кула, автобус со скопски ознаки изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. На место на настанот присутни се екипи на брза помош и полициски возила. Се работи на извелекување на повредени, потврдија за МИА од МВР.

Се уште нема податоци за бројот на повредени.