Џет-Сет
22. September 2016 - 13:11

Шок: Бред Пит под истрага поради злоставување на своите деца!

Извори блиски до семејството тврдат дека Бред Пит минатата недела се напил за време на приватен лет во кој било целото семејство. Наводно тој викал и физички ги злоставувал децата.
 
По слетување на авионот, очевидци велат дека Пит продолжил да се иживува врз децата и дека се обидел да отиде во еден од камионите кои превезувал гориво.
 
ТМЗ пишува дека некој од очевидците анонимно го пријавил Бред во полиција и дека тој и Анџелина веќе биле во разговор со социјалните работници.
 
Наводно овој инцидент ја предизвикал Анџелина неколку дена подоцна да побара развод.
 
- Обвинувањата ги одбива и вели дека никогаш не ги злоставувал своите деца. Тажно е што многу блиски луѓе до него го претставуваат во најлошото можно светло - вели пријател на Бред Пит.
 
Според пишувањата на Мирор, Бред Пит ја молел Анџелина зедно да посетуваат советувања за да го спасат својот брак, иако таа веќе ангажирала "војска" адвокати како би го прикажала како лош татко пред судот.
 
- Ја сакам, но таа жена е потполно луда - рекол глумецот на своите блиски пријатели. По примерот на Анџелина и Бред околу себе собрал тим од најдобри адвокати за да се избори за заедничко старателство на децата.