Македонија
4. August 2020 - 16:26

Силно невреме со пороен дожд, град и ветер го зафати Скопје

Силно невреме со пороен дожд, град, ветер и грмежи го зафати Скопје.

УХМР предупредува и дека од утре следува период на променливо облачно, посвежо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, а се очекува локално да наврне и поголема количина на воден талог.