Македонија
14. јуни 2024 - 17:48

Силувана малолетничка во Скопје

Вчера во Полициската станица Карпош бил извршен службен разговор со А.Е.(23) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава од 37 – годишна жена од Скопје дека извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава, соопшти МВР.