Македонија
23. јуни 2021 - 18:14

Скопјанец пријавил дека неговата малолетна ќерка избегала од дома со момчето

Вчера во 14:45 часот во Полициската станица Чаир, Е.В.(32) од Скопје пријавил дека  неговата петнаесет годишна ќерка телефонски го известила дека заминала од дома со А.Н. од Скопје , со кого била во љубовна врска, велат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за расчистување на случајот.