Балкан
18. February 2016 - 8:42

Слаб земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

Слаб земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала утринава го потресе источниот дел од грчкиот остров Крит, информираа грчките медиуми.

Епицентарот на потресот бил на 388 километри југоисточно од Атина.

Засега нема информации за настрадани и предизвикана штета.