Loading Video...
Фудбал
15. August 2020 - 19:07

Со двата гола на Ѓорѓевиќ, Работнички ја победи Беласица

Екипата на Работнички ја забележа првата победа во новата сезона совладувајќи ја Беласица со 2-0. 
 
Стрелец на двата гола за „Романтичарите“ беше Фарудин Ѓорѓевиќ, првиот го постигна во 38.та, а вториот во 50-тата минута од натпреварот 
 
Потсетување дека вчера во воведниот меч од оваа рунда на дуелот во Кратово меѓу Силекс и Пелистер беа постигнато четири гола, а средбата заврши без победник 2-2. 
 
Утре од 17 часот ќе се играат преостанатите четири средби, а двојките се: 
АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ВАРДАР
ШКЕНДИЈА - СТРУГА Т.Л.
БОРЕЦ - РЕНОВА
ШКУПИ - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П