Македонија
6. May 2019 - 15:58

Сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Поради сообраќајна незгода што се случи попладнево на автопатот Тетово-Скопје, кај бензинската пумпа „Окта“, сообраќајот од 15:15 часот се пренасочува по стариот пат, соопшти Автомото сојузот на Македонија