Македонија
11. July 2018 - 15:19

Тепачка на автобуска станица во Скопје - претепано 16-годишно момче

Тепачка на автобуската постројка   во Скопје, нападнато 16-годишно момче. Како што стои во билтенот на МВР, утринава  Л.Н.(39) во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавила дека истиот ден околу 00,30 часот во автобус на ЈСП бр.57 кој се обраќал на релација од Бит Пазар кон населбата Бутел кога пристигнал на автобуската постојка нејзиниот 16 годишен син бил физички нападнат од страна на три лица со кои претходно заедно биле на роденден кај нивна другарка во кафуле во Центар.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.