Македонија
26. November 2022 - 19:09

Тешка сообраќајка во скопско Ново Село

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во скопската населба Ново Село. Според неофицијалните информации има и повредени.

Веста беше објавена на Фејсбук страната „Ѓорче Петров“.