Македонија
1. December 2022 - 12:51

Тешко повреден 19 годишник со „опел“ излетал од патот

На 30.11.2022 во 19.40 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, патничко возило „опел“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.С.(19) од с.Елшани, охридско, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.