Македонија
7. August 2021 - 12:04

Тешко повреден пешак во Прилеп

На 06.08.2021 во 13.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар-Чегране, во с.Форино, товарно возило „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(56) од с.Форино, удрило во пешакот И.Б.(42) од с.Форино. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Гостивар. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.