Балкан
10. May 2023 - 20:52

Трагедија во Нови Сад: - Момче ја застрела девојката, па се самоуби

Девојка која била застрелана од своето момче во Нови Сад им подлегна на повредите, објавија српските медиуми.
 
Момчето пукало во партнерката, а потоа се застрелало себеси во главата, по што за кусо време починало.
 
Според првичните информации, убиецот, носејќи пиштол, влетал во солариум во градот каде што била девојката и веднаш ја застрелал. Таа починала на самото место.
 
Српските медиуми јавуваат дека дека напаѓачот е продавач на оружје во продавница лоцирана недалеку од солариумот. Инаку, тој бил ловец и легално го поседувал оружјето.