Македонија
4. December 2021 - 17:18

Три лица се степале во Драчево, бил употребен и нож

Тројца мажи се степале во скопско Драчево, а употребен бил и нож, пишува Прес24. 

Инцидентот го потврдуваат и од Министерството за внатрешни работи.

-Денеска во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.10 часот на ул. Иван Хаџи Николов, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Ф.(37) и Н.Ф.(46), и двајцата од Зелениково, од една страна и Д.А.(32) од с. Страхојадица од друга страна , во која бил употребен и остар предмет. Причина за физичката пресметка се претходно нарушени меѓусебни односи.Сочинети се записници по чл. 11 од ЗПП ЈРМ, велат од МВР.

Според неофицијални информации, лицата немаат посериозни повреди, туку само посекотини.