Македонија
9. December 2022 - 12:31

Уапсен 34 годишник до Скопје - кај него било пронајдено масло од канбис

На 08.12.2022 во 14.50 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ѓ.М.(34) од Скопје, затоа што кај него бил пронајдено и одземено масло од канабис.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.