Фудбал
24. August 2017 - 11:49

Ван Перси подготвен за Вардар?!

Холандскиот интернационалец Робин ван Перси најверојатно ќе истрча вечерва против Вардар во реваншот од Лига Европа најавуваат турските весници. 

Првичната информација беше дека ван Перси има грип и поради тоа повторно нема да игра но очигледно дека во турскиот клуб ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата и бараат од својата најголема ѕвезда да помогне да се мине Вардар во плеј-офот за Лига Европа. 
Натпреварот во Истанбул се игра со почеток во 19.30ч а Вардар ќе ја брани предноста од 2-0 во Скопје.