Свет
28. January 2020 - 10:08

Во Алжир се урна воен авион, загинаа двајца пилоти

– Двајца алжирски воени пилоти загинаа при пад на воен авион во провинцијата Ум ел Буаги во Алжир.

Алжирскиот претседател Абделмаџид Тебун потврди на Твитер дека двајцата пилоти загинале и информира дека се работи за авион за обука.

Причината за несреќата засега е непозната