Балкан
28. October 2020 - 17:31

Во Србија рекордни 1.328 новозаразени со коронавирус, петмина починати

Во последните 24 часа во Србија се тестирани 9.690 лица за коронавирус, од кои 1.328 биле позитивни.

За жал, починаа уште пет лица.

Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, 39 пациенти се приклучени на респираторни машини во болниците низ Србија.