Loading Video...
Фудбал
7. December 2021 - 19:57

Втора МФЛ: Победи на Силекс, Вардар и Воска

Попладнево се одиграа натпреварите во двете втори лига од домашното првенство. 

Во западната конференција сигурни победи на Силекс, Воска и Вардар додека во источната лидерот Слога Виница не успеа да дојде до трите бода што го искористи прилепска Победа да се доближи до врвот. Еве ги резултатите: 
ФУДБАЛ ВТОРА ЛИГА ЗАПАД   14.КОЛО
Беса – Вардар 0:1
Силекс – Тетекс 3:1
Велешта – Воска 1:2
Кадино – Кораби 1:3
Охрид – Гостивар 4:2
 
ФУДБАЛ ВТОРА ЛИГА ИСТОК   14.КОЛО
Братство – Локомотива 4:1
Осогово – Победа 1:3
Слога – Детонит 1:1
Каменица Саса – Беласица 0:0
Кожуф Гевгелија – Кит Го 2:1