Македонија
21. јуни 2024 - 17:37

Загина 30 годишна Македонка во сообраќајна несреќа Солун, повредени уште три лица | ВИДЕО

Според грчките медиуми, загинатата е 30-годишна скопјанка, додека три жени кои биле со неа во автомобилот се повредени.

Една од повредените Македонки била интубирана и пренесена во болница во Солун од грчката спасувачка служба и таа е во сериозна состојба. Сериозни повреди има жена на 27-годишна возраст која е на операција во болницата во градот Верија. Третата, 25 годишна жена е исто така тешко повредена, но надвор од животна опасност.