Македонија
6. October 2021 - 17:23

Загина битолчанец, паднал додека извршувал градежни работи

На 05.10.2021 во СВР Битола било пријавено дека од објект во изградба на ул.„Крушевска република“ во Битола, Б.Н.(62) од с.Барешани, битолско, додека изведувал градежни работи паднал и починал, соопштија од МВР.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Битола, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено во судска медицина  за обдукција. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола заедно со трудов инспектор.