Балкан
17. December 2020 - 18:16

Земјотрес од 4.9 степени регистриран во близина на грчкиот остров Крит

Во морскиот дел, североисточно од грчкиот остров Крит, кусо пред 16 часот по локално време беше регистриран земјотрес со јачина од 4.9 степени според Геодиманичкиот институт на Националната опсерваторија на Грција.

Засега нема информации за повредени лица или причинета материјална штета.