Македонија
28. March 2023 - 16:12

64-годишен струмичанец се обидел да силува 43-годишна жена

64-годишен струмичанец со тврд предмет нападнал 43-годишна жена и се обидел да ја силува, информираат од Министерството за внатрешни работи.

- Денеска (28.03.2023) во полициска станица во Струмица бил извршен службен разговор со Е.Т.(64) од с.Самоилово, постапувајќи по пријава од 27.03.2023 во 11.30 часот според која на 24.03.2023 околу 14.00 часот, во атар на с.Самоилово, струмичко, кај место викано „Караван“, тој со тврд предмет физички нападнал 43-годишна жена од струмичко село и се обидел да изврши обљуба врз неа, соопшти МВР.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.