Фудбал
8. August 2020 - 19:44

Борец го отвори првенството со победа над шампионот Вардар

Фудбалерите на Борец со минимална победа од 1-0 се враќаат од тешкото гостување во Скопје каде славеа над шампионот Вардар. 

Историската победа за Велешани дојде уште на стартот во првата минута со голот на Радовиќ. 
Останатите средби од првата рунда се играат утре во 17.30ч.

Вардар – Борец 0-1

Шкупи – Шкендија

Беласица – Силекс

Македонија ЃП-Работнички

Ренова - Струга ТЛ 

Пелистер - А. Пандев