Loading Video...
Фудбал
23. October 2021 - 16:38

Челзи го декласира Норвич со 7-0

Во воведниот натпревар од 9.коло на Премиер лигата лидерот на табелата Челзи го декласира последно пласираниот тим на Норвич и тоa со убедливи 7-0. 
 
Со првиот од трите голови на Маунт уште во 8-та минутра, Челзи го најави самиот тек на мечот во кој домаќините во првиот дел постигнаа уште два, а во второто полувреме уште четрири голови. 
 
Челзи сега има четири бодови повеќе од второпласираниот Ливерпул кој утре го игра дербито со Манчестер Јунајтед и тоа на гостиу на „Олд Трафорд“.