Кошарка
28. October 2016 - 7:45

ЦСКА продолжува со победите во Евролигата

 
 
  Московска ЦСКА продолжува со победите во кошаркарската Евролига. 
 
Актуелниот европски шампион ЦСКА ја оствари и четвртата победа во Евролигата совладувајќи го Уникс Казан со 98-80 во мечот кој се одигра во Москва, а во рамките од четвртото коло.
 
На другите три натпревари кои се одиграа синоќа беа постигнати овие резултати: Басконија – Олимпијакос 90-95, Милано – Реал Мадрид 90-101 и Дарушафака – Ефес Анадолу 79-84.
 
Останатите четири натпревари од оваа рунда во Евролигата на програмата се денеска, а двојките се: Галатасарај – Фенербахче,  Жалгирис - Макаби ТА, Панатинаикос - Црвена ѕвезда и Барселона – Бамберг.