Џет-Сет
13. March 2016 - 23:03

Даниел Кајмаковски одлично се снајде како Бруно Марс

Вечерва во шоуто „Твоето лице звучи познато“ Даниел Кајмаковски се претстави со одлична емитација на Бруно Марс.

Тој танцуваше и пееше на сцената како популарниот Американец, за што и доби одлични критики од жирито во шоуто.

Даниел, кој мината недела во шоуто се појави во улога на Џибони.

Тој идната недела ќе има исклучително тешка женска улога, Тина Тарнер.

Како ќе се снајде гледајте во недела во 21 часот на Сител.