Ракомет
9. January 2020 - 18:41

ЕП ракомет 2020: Крстевски сепак во составот, а Томовски на трибините

Последна промена во составот на нашата ракометна репрезентација пред утрешниот дуел со украина на стартот од ЕП. За време на денешниот тренинг одржан попладнево селекторот Данило Брестовац дообјасни дека во ростерот за дуелот со Украинците ќе биде бекот Горан Крстевски, додека третиот голман Мартин Томовски сепак ќе остане на трибините барем на стартот од шампионатот.

Од Виена 

Марјан Ников