Македонија
24. March 2023 - 12:01

Голема полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

Утрово околу 7 часот на наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово полицијата заплени голема количина дрога, а уапсени се двајца дилери, дознаваме од извори во истрагата.

Ова е една од низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. ОД МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција а детали најавуваат по нејзиното завршување.

 

Иван Кузмановски