Балкан
27. September 2022 - 18:29

Гром удри на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Големо невреме го зафати Белград, денеска по 15 часот, по што удри гром и на пистата на  аеродромот „Никола Тесла“. 

Аеродромот Никола Тесла за Нова.рс потврди дека пистата била погодена од гром и дека надлежните служби работат на проценка на ситуацијата.

„За време на силното невреме, пистата на белградскиот аеродром беше погодена од гром и во таа прилика беше оштетена. Оперативните служби во моментов ја проценуваат состојбата. Наш приоритет е безбедноста на патниците и авионите“, соопштија од аеродромот.