Бизарно но вистинито
16. October 2015 - 10:54

Хорор: Му ги ископала очите на детето па се самоубила

Во кинеската провинција Џилин се случи страотно злостроство кога соседката го стаклено шише го избодела детето во очите, а потоа извршила самоубиство мислејќи дека го убила детето.

Полицијата покрена истрага за страотниот напад, поради кој детето би можело трајно да го изгуби видот.

Ванг Су долго време се карала со семејстовото на момчето околу земја. Според исказот на повреденото дете таа утрото влегла во продавницата која ја држеле родителите на момчето и со себе носела шише пиво.

-Ми рече дека сака да купи сладолед. Кога се свртев кон витрината таа го скрши шишето од мојата глава и ме нападна со стаклото, вели момчето кое се вика Цу.

Бидејќи мислела дека го убила детото, Ванг подметнала пожар во дуќанот и извршила самоубиство пиејќи отров.

Родителите на детето набрзо дошле и го нашле како лежи на подот тешко повреден.

Тој е итно префрлен во болница каде лекарите му го отстраниле десното око за да спречат инфекциа. Левото око исто така му е тешко повредено и засега не се знае дали момчето ќе остане слепо.