Loading Video...
Свет
24. July 2021 - 16:52

Илјадници луѓе протестираа во Сиднеј поради рестриктивните мерки

Илјадници луѓе протестираа во Сиднеј и другите австралиски градови против рестриктивните мерки воведени поради зголемиот број новозаразени со делта сојот на корона вирусот. Скоро никој од демонстрантите  не носеше заштитна маска.

Властите порачаа дека протестите се незаконски  и преставуваат кршење на одредбите за јавно здравје.