Фудбал
11. August 2020 - 20:08

ЛШ: Поради заразени играчи одложен дуелот Дрита-Линфилд

Косовскиот првак Дрита и првакот на Северна Ирска Линфилд нема да го одиграат натпреварот од ЛШ бидејќи 5 играчи во косовскиот тим се заразени со коронавирус. Меѓу нив се македонските интернационалци Емини и Цуцули како и тренерот Нухиу. Средбата требаше да се игра во Швајцарија.