Фудбал
3. October 2020 - 9:38

Мане заразен со КОВИД-19

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане, беше позитивен на КОВИД-19 и беше ставен под домашен карантин, според англискиот шампион. Сенегалецот е втор што е заразен со коронавирус во седиштето на Ливерпул, по новиот регрут Тијаго Алкантара.

– Мане покажа некои симптоми на болеста, но генерално се чувствува добро, изјавија од Ливерпул.

Крилниот напаѓач погоди за успехот на тимот од Мерсисајд со 3: 1 над Арсенал во понеделникот, но поради неговиот позитивен тест за коронавирус тој ќе го пропушти неделното гостување кај Астон Вила.