Loading Video...
Фудбал
6. December 2022 - 20:39

Мароко на пенали ја елиминира Шпанија од мундијалот во Катар

Првото изненадување во осминафиналето на СП во Катар го приредија фудбалерите на Мароко кои ја елиминираа Шпанија по изведувањето на пеналите. 

Средбата во регуларниот дел и дополнителните продолженија заврши без голови  а по ударите од белата точка Шпанија остана без гол додека Мароканците реализираа три и заслужено одат понатаму.