Свет
24. May 2024 - 8:37

Најмалку 14 загинати во пожар во Ханој

Најмалку 14 лица загинаа и тројца се повредени во пожар во станбена зграда во центарот на Ханој, соопшти полицијата.  Пожарот избувнал синоќа во зграда во густо населен универзитетски кварт.

Во дворот на зградата имало работилница за поправка на електрични велосипеди и скутери. Истрагата за причините за пожарот е во тек.