Фудбал
13. December 2017 - 10:24

Најубавиот гол на Фалкао

Фудбалерите на Монако славеа со 2-0 на противј Каен во натпревар од Лига купот на Франција и се пласираа во 1/4 финалето заедно
Мечот го одбележа прекрасниот погодок на Радамел Фалкао со кој ја запечати судбината на домашните.
Самиот Фалкао по мечот изјави дека ова е најубавиот гол во неговата кариера.