Бизнис
23. January 2023 - 14:45

Нови цени на горивата од полноќ

РКЕ донесе одлука со која се зголемуваат цените на горивата. 

Цените на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ: 

ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 85,00 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 83,00 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 84,00 ден/лит

Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 83,50 ден/лит.